Potřebujete poradit? +420 466 971 580
CZ

O nás

FLORASIS spol. s.r.o. – obchodní zastoupení SMITHERS-OASIS

FLORASIS  spol. s.r.o. - historie

Společnost FLORASIS, spol. s.r.o. byla založena v roce 1993. Jednatelka a majitelka paní Bohumila Joštová navázala na svou předešlou činnost v JZD Svítkov, které vyrábělo od roku 1986 ve své přidružené výrobě aranžovací hmotu FLOREX. Jeho vynálezcem byl pan ing. Jaromír Šňupárek CSc. a převzala výrobu aranžovací hmoty v Bezděkově u Pardubic. Díky nabídce spolupráce od německé pobočky společnosti SMITHERS-OASIS, upustila od výroby a začala dovážet bloky a řezat aranžovací hmotu na cihly. Současně se začaly prodávat a hlavně propagovat všechny dosud neznámé výrobky firmy SMITHERS-OASIS. Vzájemně dobrá spolupráce mezi FLORASIS a SMITHERS-OASIS vyústila v rozhodnutí o výrobě aranžovací hmoty OASIS přímo v České republice, proto byla v roce 1997 založena firma SMITHERS-OASIS CZECH REPUBLIC s.r.o. V roce 2009 byla výroba ve více pobočkách společnosti zrušena. Proto došlo opět k obnovení činnosti firmy FLORASIS, která převzala zastoupení na českém a slovenském trhu a pokračuje v mnohaletých zkušenostech a komplexnosti nabídky.

SMITHERS-OASIS COMPANY

V roce 1954 učinil chemik pan V. I. Smithers revoluci v aranžování květin. Ve své laboratoři vyvinul pěnu  jež rychle absorbovala vodu a sloužila jako základ pro aranžování čerstvých květin. Tato hmota byla pojmenována OASIS® a postupně se stala nejoblíbenější a nejpoužívanější aranžovací hmotou. Jeho jedinečná struktura zásobuje stonky květin vodou a udržuje tak květiny maximálně čerstvé. Takto vznikla americká společnosti SMITHERS-OASIS v Ohio a stala se tak nejstarší firmou vyrábějící aranžovací hmotu nejlepší kvality na světě.

Historie značky Smithers Oasis


 

FLORASIS spol. s.r.o. - současnost

Do naší bohaté sortimentní nabídky patří především aranžovací hmota  FLOREX® a OASIS® pro floristy a květináře. Aranžovací hmota je ve všech možných tvarech a velikostech. V naší nabídce máme celý sortiment společnosti SMITHERS-OASIS. Do naší pestré nabídky patří také lesky na listy, FLORALIFE® výživy pro řezané květiny, dále barevné spreje pro řezané, sušené a umělé květiny, které jsou vhodné i na ostatní využití, nechybí ani spreje proti vypařování vody z listů. Dále pro profesionály i laiky v oboru floristika nabízíme široký sortiment drátů, andělských vlasů, plastových misek, špendlíků, perel, pásků, drátů, stuh, přísavek a ostatních floristických doplňků atd. Naše produkty najdete na našich internetových stránkách, na vyžádání zašleme naše ceníky i produktové katalogy. Nyní jsme pro Vás připravili e-shop, který Vám umožní snadnější nákupy. Naši pracovníci Vám vždy velmi odborně a spolehlivě poradí s výběrem a způsobem použití našich produktů. Pravidelně inzerujeme v odborných časopisech, podporujeme vydávání odborných publikací, cenově zvýhodňujeme školy, aby začínající floristé měli co nejvíce příležitostí se učit pracovat s našimi výrobky, zúčastňujeme se veletrhů a podporujeme floristické soutěže. A to DĚČÍNSKÁ KOTVA, BRNĚNSKÁ RŮŽE a také EUROPA CUP 2011 Mistrovství Evropy ve floristice, kde  společnost zastupovala hlavního sponzora SMITHERS-OASIS.


Smithers Oasis Tým Florasisu Floristická akce
Setkání Floristů Exteriér firmy Florasis spol. s.r.o. Firma Florasis spol. s.r.o.

 

FLORASIS spol. s.r.o. - podporuje

Naše společnost je členem a podporuje Svaz květinářů a floristů ČR, Slovenská asociácia kvetinárov a floristov. Dále podporuje floristické soutěže Děčínská kotva, Brněnská růže a Victoria Regia - Piešťany. V roce 2016 se stala dárcem pardubického Babyboxu. Naše společnost je zároveň členem organizace MAS Železné hory.