Potřebujete poradit? +420 466 971 580
CZ

Nové kompostovatelné medium

19. dubna 2022

Je tu nejvýznamnější vynález Smithers-Oasis v oblasti aranžování květin od vytvoření aranžovací pěny! Nové floristické medium OASIS® TerraBrick™ právě přichází.

OASIS® TerraBrick™ Floral Media je vyrobeno z rostlinných, obnovitelných, přírodních kokosových vláken a kompostovatelného pojiva. Stabilní designová základna, která poskytuje velmi dobrou životnost květin a je opakovaně použitelné pro rostliny. Pojďme se podívat na toto medium blíže a zodpovědět nejčastější otázky.

 

Často kladené otázky - OASIS® TerraBrick™ Floral Media  OASIS® TerraBrick ™ Floral Media má „velmi dobrou“ životnost květu. Co to znamená?

Uvědomujeme si, že různí uživatelé mají různá očekávání nebo požadavky na aranžovací médium. Cílem OASIS® TerraBrick ™ Floral Media bylo vytvořit stabilní aranžovací hmotu z přírodních materiálů, kterými jsou OK kompost HOME a OK kompost INDUSTRIAL a která poskytuje velmi dobré podmínky pro životnost květin. Testovali jsme řadu květin a tento cíl jsme splnili nebo překročili.
  Neviděli jsme žádnou komerčně životaschopnou cihlu aranžovací hmoty, zejména pak takovou, která by mohla nabídnout životnost květin a stabilitu pro jejich aranžování, jako je tato. „Přírodní“ možnosti na trhu - často zahrnující vodní zdroj - vyžadují každodenní výměnu vody. Rovněž jsme vzali v úvahu potřeby designu a s tím související životní potřeby květin na hřbitovech, které vyžadují pro květinové aranžmá a životnost květů v tomto uspořádání použití materiálů OK kompost HOME. Jak doporučujeme u všech aranžovacích médií, pro prodlužení životnosti květin nasyťte květinová média OASIS® TerraBrick ™ roztokem vyrobeným z vody a květinovou výživou FloraLife® Flower Food.  

Je OASIS® TerraBrick ™ Floral Media pro květiny bezpečný?

  V našich výzkumných laboratořích jsme často a opakovaně medium testovali a zjistili jsme, že produkt je pro květiny bezpečný. Výsledky testů životnosti květů, spálení stonků a žloutnutí listů jsou v rozsahu, který považujeme za přijatelný.

 
Proč je OASIS® TerraBrick ™ Floral Media k dispozici pouze v jedné velikosti?

Při vývoji tohoto produktu jsme upřednostnili jednotný tvar a velikost, abychom mohli zdokonalit formulaci a výrobní proces. Vítáme vaše nápady na další velikosti, tvary a rovněž jiné návrhy, které by pro vás mohly být užitečné.

  Proč je tam podnos?

Podnos pomáhá chránit cihly aranžovací hmoty během přepravy. Podnos můžete použít v aranžmá, pokud chcete, ale nebude uchovávat vodu jako typická váza nebo nádoba.

  Proč aranžovací hmotu nasytíme zalitím vodou, ne jejím ponořením do vody?

Řezání a uspořádání cihel aranžovací hmoty v aranžovací nádobě před jejich nasycením zajišťuje čistší pracovní prostor. Vodou přesycené cihly aranžovací hmoty se také obtížněji přesně řežou.

Pokud dáváte přednost nasycení OASIS® TerraBrick ™ Floral Media ponořením, netlačte je silou pod hladinu vody. Před nasycením tímto způsobem doporučujeme vyjmout cihly aranžovací hmoty z podnosu.

  Lze přemístit stonky, aniž byste poškodili strukturu hmoty?

Teoreticky můžete OASIS® TerraBrick ™ Floral Media pro aranžování znovu použít, přestože vložené stonky vytvářejí otvory, které se při jeho vyjmutí zcela neuzavřou. To ovlivní integritu jeho sevření.

OASIS® TerraBrick ™ Floral Media lze znovu použít v květináčích nebo na zahradě.   Jak by měl být OASIS® TerraBrick ™ Floral Media uchováván? Doporučujeme skladovat v suchém prostředí.

  Je OASIS® TerraBrick™ Floral Media kompostovatelný?

Ano, byl certifikován jako OK kompost HOME a OK kompost INDUSTRIAL společností TUV Rakousko. Tato certifikace je platná globálně. TUV Rakousko je nezávislá certifikační agentura. Kompletní testy byly provedeny nezávislou laboratoří a její výsledky byly poskytnuty TUV Rakousko k posouzení a certifikaci.
Pouze aranžovací hmota (cihly) je vyrobena z OK kompost HOME a OK kompost INDUSTRIAL.

  Je podnos kompostovatelný?

Ne, podnos není kompostovatelný. Měl by být likvidován jako jiný papír a lepenka.   Je kartón kompostovatelný?

Ne, kartón není kompostovatelný. Měl by být likvidován jako jiný papír a lepenka.

  Je OASIS® TerraBrick ™ Floral Media jen cihla ze zahrádkářské zeminy?

Ne, OASIS® TerraBrick ™ Floral Media není vyrobena ze zahrádkářské zeminy. Zahrádkářská zemina nenabízí stejný podmínky pro životnosti květu ani stabilitu. (Vyzkoušeli jsme to!)

  Obsahuje OASIS® TerraBrick ™ Floral Media rašelinu?

OASIS® TerraBrick ™ Floral Media neobsahuje žádnou rašelinu. Je vyroben z rostlinného, obnovitelného, přírodního kokosového vlákna a kompostovatelného pojiva.

Aktuality