Potřebujete poradit? +420 466 971 580
CZ

ARANŽOVÁNÍ S OASISEM – BASIC

30. května 2016

Ostrava (CZ), Milan Dopita

PRAKTICKÝ WORKSHOP URČENÝ PŔEDEVŠÍM PRO ZAMĚSTNANCE KVĚTINOVÝCH OBCHODŮ A PRO TY, KTEŘÍ SE CHTĚJÍ ZDOKONALIT V ZÁKLADECH ŘEMESLA ARANŽOVÁNÍ KVĚTIN.

KONCEPT PRACOVNÍCH WORKSHOPŮ – PODPORA KVĚTINOVÝM OBCHODŮM

Společnost Florasis  spol. s r.o. a rymel trade s.r.o. vytvořila koncept pracovních workshopů, které jsou určeny především pro zaměstnance květinových obchodů a všechny, kteří mají potřebu se zdokonalit v základech květinového řemesla – vázání a aranžování květin. Vhodné řešení i pro zaměstnavatele v květinových obchodech, kteří tuto problematiku stále řeší.

Tento koncept pracovních workshopů bude probíhat ve spolupráci s vybranými velkoobchody květin v  Česku i na Slovensku. Postupně se bude rozšiřovat do jednotlivých regionů tak, aby byla co nejlepší dostupnost.
Na samotném workshopu se reálně pracuje s květinami a materiály OASIS, tak aby si účastníci co nejlépe zapamatovali procvičovanou tématiku. Součástí workshopu je velmi kvalitně zpracovaný manuál Aranžování s OASISEM - basic, který účastníkům procvičované témata kdykoli připomene.

CO JE WORKSHOP ARANŽOVÁNÍ S OASISEM – BASIC

Praktický workshop, jehož  cílem je seznámit  a vysvětlit  účastníkům nejdůležitější  základy květinářského  řemesla.   Jak správně ošetřovat květiny,  jak správně pracovat s aranžovací  hmotou  a technickými materiály OASIS.  Seznámit  se s základními floristickými technikami  a pracovními postupy, včetně praktického procvičování probíraného tématu.

V průběhu workshopu účastníci prakticky vytvoří jednu vázanou kulatou kytici a jedno malé vypichované aranžmá, s následným hodnocením lektora. V hodnocení je kladen důraz na pochopení  základů  techniky aranžování (spirála, čistota úvazku, rozložení květů v kytici a aranžmá, proporce kytice – zlatý řez).

Pracovní workshop je určený pro všechny, kteří se potřebují a chtějí zdokonalit v základech květinářského řemesla, zejména však pro aktivní zaměstnance v květinových obchodech. Nejen v běžné praxi v obchodě, ale i pro mnoho jiných  seminářů a kurzů zaměřených pro zdokonalení se v jednotlivých technikách aranžování, se neobejdete bez zvládnutí  základních znalostí  řemesla  práce s květinami,  který přináší tento praktický workshop. 

PROGRAM WORKSHOPU

Workshop je rozdělen na část teoretickou s praktickými ukázkami  přednášené  problematiky a praktickou část aranžování kulaté vázané kytice a malého vypichovaného aranžmá s následným hodnocením lektora.  V průběhu  workshopu  jsou dle potřeby přestávky pro občerstvení  a přestávky na oběd, který bude na přání zajišten, ale není součástí ceny workshopu.

  • Ošetřování květin v obchodě po nákupu z velkoobchodu, praktické informace a ukázky správného ošetřování květin, seznámení se s produkty FLORALIFE pro prodloužení trvanlivosti řezaných květin ve váze
  • Aranžovací hmota OASIS – informace a praktické ukázky správného namáčení aranžovací hmoty, význam označení MAXLIFE, „vodní sloupec“, jak se vyvarovat chyb v praxi při práci s aranžovací hmotou
  • Aranžovací techniky a pracovní postupy – seznámení se a praktické procvičení s technickými materiály OASIS v praxi, při procvičování aranžovacích technik
  • Vázaná kulatá kytice – praktické zhotovení této kytice s následným hodnocením lektora z pohledu techniky a čistoty úvazku apod. Vysvětlení důležitosti a praktické procvičení spirály, zlatého řezu a barevné skladby v kytici.
  • Základy komunikace se zákazníkem  –  „umění ptát se = umění prodávat”praktický postup otázek na co se ptát při komunikaci se zákazníkem a na co se neptat, návod jak postupovat při reklamacích

Celková délka pracovního workshopu 7 - 8 hodin (s přestávkou pro oběd)
Začátek workshopu je vždy v 8,30 hod.

VŠECHNO OSTATNÍ, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT

  • Maximální počet: 20 účastníků  (min. počet 10)
  • Cena workshopu včetně DPH: pro ČR 1.800,- Kč, pro SK 65,- euro

Cena je včetně manuálu pro účastníka, použitého rostlinného a technického materiálu, který zůstává účastníkovi workshopu a malého občerstvení během workshopu. Oběd není v ceně.

Místo konání

30. 5.2016 (8.30) OSTRAVA

KLIA Ostrava s.r.o.
Hlučínská 1045/3,
Ostrava - Přívoz

Kontaktní údaje pro přihlašování:

pro ČR: www.florasis.cz, mail: workshopy@florasis.cz, tel: +420 775 206 522
pro SK: www.florasis.sk, mail: info@rymeltrade.sk, tel: +421 949 555 466

Kalendář připravovaných termínů a místa konání workshopů najdete na webových stránkách
www.florasis.czwww.florasis.sk.

Další články