Potřebujete poradit? +420 466 971 580
CZ

5 kroků k čerstvosti květin

FloraLife® je samostatná skupina produktů dodávaných na trh společností SMITHERS-OASIS, které jsou určeny pro výživu a ošetření řezaných květin po dobu jejich životnosti po řezu. Výživu, čerstvost květin a udržení čistoty vody je to hlavní, co tyto produkty zajišťují řezaným květinám. Správným používání produktů FloraLife® významným způsobem prodlouží životnost řezaných květin ve váze, jejich čerstvý vzhled a zvýší se tak spokojenost zákazníka - spotřebitele.

Další speciální produkty jsou např. pro snížení odparu vody z květů a tím i prodloužení čerstvého vzhledu květin, jiné jsou určeny pro dezinfekci nářadí, váz a pracovního prostoru, aby se nepřenášely zárodky plísní a hniloby, na které je většina řezaných květin velmi citlivá a zkracují jejich životnost ve váze. Výhody používíní přípravků FloraLife® jsou:  
  • zvýšení spokojenosti zákazníků díky delší trvanlivosti květů (i méně reklamací)
  • snížení pracnosti s ošetřováním květů v obchodě
  • snížení spotřeby vody - při používání Clear 200 stačí měnit vodu po 3 - 4 dnech
  • snížení odpisů v obchodě díky delší trvanlivosti květin
 

1) Hygiena a dezinfekce

Dezinfekce je základem pro zachování čistoty vody a životnosti květin. Vytváří neviditelnou ochranu a dezinfekční vrstvu. CLEANER lze používat na vázy, nádoby, pracovní plochy, pracovní pomůcky - nůžky, nože a chladící boxy. Ředení 1:100 (10ml na 1 litr vody), omývané plochy není potřeba oplachovat vodou.

2) Stárter

Důležitý krok k prvnímu ošetření květin, které byly delší dobu bez vody. Nejprve seřízněte stonky květin a potom ponořte  konce stonků na 2 - 3 sekundy do roztoku QUICK DIP. Tím se zajistí 100% příjem vody a živin.  Použitý roztok dále již nenalévejte zpět do kanystru. Nespotřebovaný roztok můžete dále používat a doplňovat novým roztokem. Roztok se neředí.

3) Dodání živin

Floralife CLEAR 200 a Clear Ultra 200 dodává květinám správné množství živin, udržuje čistotu vody a tím prodlužuje čerstvost řezaných květin při přepravě a skladování. Řada 200 obsahuje speciální složku, která zabraňuje předčasnému nakvétání - otevření květů, je určena především k použití do maloobchodních prodejen a velkoobchodů květin. Jednoduché dávkování je uvedeno na praktické dávkovací pumpě pro kanystry. S použitím Express Clear Ultra 200 navíc nemusíte seřezávat stonky květin. Stačí jen namočit. CLEAR 200 a CLEAR Ultra 200 - zpomaluje nakvétání květů. CLEAR 200 = 1 stlačení na 1 litr vody. CLEAR Ultra 200 = 1 stlačení na 2 litry vody.

4) Péče o květiny pro koncového zákazníka

CLEAR 300 je výživa v prášku pro řezané květiny v té nejvyšší kvalitě, zajistí plný a rychlý rozkvět květin, udržuje čistotu vody a upravuje její pH. Tato výživa je určena pro koncového zákazníka. Zajišťuje plné rozvití květů (nepoužívat v prodejně, pokud nechcete urychlit nakvétání květů). Dodává se v sáčcích v odváženém množství 5 g pro 0,5 litru vody nebo 3,5 g pro méně než 0,5 litru vody ve váze.

5) Ochrana proti odpařování vody z květin

Finální úprava zhotovených kytic a květinových aranžmá. Finishing Touch zajišťuje čerstvý vzhled květin tím, že zabraňuje odpařování vody a zároveň je chrání před nebezpečím plísní.  
Další články